Rooney, transferi i vitit në Angli

15 dhjetor 2017 | 11:07

Në fillimin e këtij sezoni të gjithë e mendonin një lojtar të mbaruar.

12 vjet me Manchester Unitedin dhe 253 golat e realizuar nuk i bindën skeptikët, të cilët nuk e vlerësonin aspak në fillim të sezonit.

Fjala është për Waney Rooneyn, i cili me golin e shënuar ndaj Newcastelit është ngjitur në kuotën e nëntë golave për këtë sezon. Të njëjtën numër golash gjatë këtij viti kanë edhe Morata dhe Lukaku.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Liderët e Bashkimit Evropian (BE) kanë krijuar një marrëveshje për…