Rrëzohet një avion i forcave ajrore greke, nuk dihet fati i pilotëve

30 janar 11:38

Një avion i forcave ajrore greke u rrëzua rreth orës 10.30 sipas orës lokale 25 milje larg aeroportit të Andravidhës në afërsi të Pyrgosit në Peloponez.

Avioni ishte stërvitor i modelit Fantom F4.

Për momentin nuk dihen shumë detaje dhe as fati i pilotëve, ndërsa ka nisur operacioni për gjetjen e pilotëve.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Alim Rama dhe sekretari për…