Rriten çmimet e naftës

14 nëntor 17:41

Çmimet e naftës shënuan rritje gjatë ditës së sotit.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar evropiane, Brent, u rrit me 39 cent ose me 0.6 për qind dhe u tregtua me 62.76 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rrit po me 39 cent dhe u tregtua me 57.51 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me 0.3 për qind dhe u tregtua me 1,467.71 dollarë amerikanë për onz.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pak orë para ndeshjes Çeki-Kosovë, ylli i “dardanëve”, Milot Rashica…