Rugova: Nuk merrem me akuza, unë jam fitues

19 dhjetor 2017 | 19:32

Kandidati i LDK-së për Istogun, Haki Rugova që është shpallur fitues nga KQZ ka mohuar akuzat e Dreshajt për parregullsi në zgjedhje.

“Unë nuk merrem me akuza. Bashkëpunimi kryetar-Polici e Istogut është paracaktuar”, ka thënë Rugova për emisionin “Imazh”.

Sipas tij Policia e Kosovës udhëhiqet nga MPB-ja dhe ka hiererakinë e vet.

“Unë nuk kam kompetenca për Policinë e Kosovës, theksoi ai. Për ankesën e AAK- së në PZAP, Rugova vlerësoi se çdo kush ka të drejt të ankohet. “Ata një herë festonin, pastaj thonë jo se pranojmë rezultatin”, deklaroi ai.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka marrë vendim lidhur me kërkesën…