Rusia me tanke sulmon organizatën bamirëse në Mariupol, vriten 7 ukrainas

12 prill 10:41

Bombardimet ruse në Mariupol nuk kanë të ndalur.

Shtatë persona u vranë, pasi një tank sulmoi godinën e organizatës katolike, për bamirësi në Mariupol.

Lajmi u bë i ditur nga faqja zyrtare e organizatës bamirëse nëpërmjet një postimi në Twitter.

“Zyra jonë e Caritas në Mariupol u qëllua nga një tank dhe njerëzit ishin aty në atë kohë. Shtatë persona u vranë, duke përfshirë dy gra anëtare të stafit”, shkruan organizata në Twitter.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Rusia po e gjen veten gjithnjë e më të shmangur…