Rusia thotë se ka nën kontroll qytetin Herson të Ukrainës

02 mars 08:42

Ministria ruse e Mbrojtjes ka deklaruar se trupat e saj kanë fituar kontrollin e qytetit Herson, që gjendet në jug të Ukrainës.

Nëse Herson ka rënë, ai do të bëhet qyteti më i madh në Ukrainë në duart e rusëve.

Përgjatë natës është raportuar se trupat ruse janë parë në rrugët e qytetit dhe kryetari i Hersonit ka thënë se stacioni i trenit dhe ai i portit janë pushtuar.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sozia e presidentit Vladimir Putin ka thënë se ka frikë…