Rusia vendos raketa bërthamore në mes të Evropës

05 shkurt 2018 | 21:30

Rusia ka vendosur në mënyrë të përhershme raketa shtesë në enklavën e saj baltike, Kaliningrad, të cilat mund të mbajnë koka bërthamore, tha sot presidentja e Lituanisë, Dalia Grybauskaite.

“Në këtë moment, raketat do të qëndrojnë në Kaliningrad dhe kjo përbën një kërcënim për Evropën”, u tha gazetarëve Grybauskaite, pasi kishte vizituar trupat e NATO-s në Rukla.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se çështja e…