Sahiti: Fadil Vokrri bëri revolucion në futboll

22 nëntor 12:38

Trajneri Muharrem Sahiti ia ka atribuuar këto suksese ish-kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri.

Sipas tij, legjenda e futbollit është personi që bëri revolucion në futbollin e Kosovës.

“Ky sukses ka ardhur si rezultat i punës paraprake. Fadil Vokrri është personi më meritor për gjithë këtë sukses, pasi ai ishte nismëtari i revolucionit të madh në futbollin tonë, duke filluar nga pranimi në UEFA dhe FIFA, krijimi i një skuadre serioze të përfaqësueses e deri te punët e tjera që janë të shumta në futbollin vendor”, ka thënë Sahiti për “Epokën e re”.

/Veton ZYMBERI/  

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, ka dhënë kritika për…