Së paku katër të vdekur në Norvegji pas sulmit me hark dhe shigjetë

13 tetor 23:10

ë paku  katër persona janë vrarë sonte në qytetin në Kongsbergqytet në Norvegji dhe disa anë plagour pasi një person ka përdorur hark dhe shigjetë për t’i sulmuar ata.

Øyvind Aas, shefi i policisë në Kongsbergqytet, ka thënë se  rreth 70 km në jugperëndim të kryeqytetit, Oslo një person ka vrarë së paku katër persona, raporton “TheGuardian”, transmeton “Epoka e re”.

Sipas tij, një numër i madh i policisë, helikopterë, si dhe ekipiet e reagimi të armatosura siguruan zonën.

“I dyshuari u arrestua rreth 20 minuta më vonë pas një konfrontimi të shkurtër. Të shtënat duket se kanë filluar në ose pranë një dyqani Coop në qendër të qytetit”, ka thënë ai.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kroacia është ndër dhjetë vendet anëtare të Bashkimit Evropian që…