Seminari i gjuhës shqipe bashkon studiuesit nga e mbarë bota (Video)

22 gusht 17:37

Studentë dhe studiues të gjuhës shqipe nga Serbia, Gjermania, Çekia dhe vende të tjera të botës, po marrin pjesë në seminarin Ndërkombëtar për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare që po mbahet në Prishtinë.

Seminari i gjuhës shqipe bashkon studiuesit nga e mbarë bota

Studentë dhe studiues të gjuhës shqipe nga Serbia, Gjermania, Çekia dhe vende të tjera të botës, po marrin pjesë në seminarin Ndërkombëtar për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare që po mbahet në Prishtinë.

Gepostet von Radio Evropa e Lirë am Mittwoch, 22. August 2018

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Është një nga modelet më të kërkuara të momentit dhe…