SHBA, një galeri shqiptare prezanton ekspozitën e re

12 dhjetor 2017 | 00:41

Në mars të këtij viti galeria GR Art hapi dyert për herë të parë me një ekspozitë me fotografi të Marubit.

Galeria e krijuar nga piktori shqiptaro-amerikan Gjergj Pali ka sjellë tani para artdashësit një ekspozitë të re me piktura e punime arti nga 11 autorë.

Organizatori Gergj Pali ka zgjedhur një koleksion veprash të artit figurativ që përfaqësojnë mediume, stile dhe botëkuptime të larmishme.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një person ka aktivizuar një bombë të lidhur për trupin…