Shembet një objekt në Kaçanik, lëndohen dy persona

09 maj 19:20

Dy punëtorë u lënduan derisa po i kryenin punimet brenda një objekti në Kaçanik.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli, ka bërë të ditur se të lënduarit janë dërguar në Qendrën Emergjente në Ferizaj.

“Lëndime kane pësua 2 persona të cilët pas marrjes së ndihmës së parë mjekësore në Kaçanik të njëjtit janë dërguar në Qendrën Emergjente në Ferizaj , të cilët po trajtohen. Rasti është cilësuar ” Asgjësimi, dëmtimi ose heqja e pajisjeve mbrojtëse dhe rrezikimi i sigurisë në vendin e punës. Ndërsa në vendin e ngjarjes inspektoret e punës”, ka deklaruar Veseli.

Ai gjithashtu ka thënë se rasti është duke u hetuar.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Autoritetet shëndetësore në Mbretërinë e Bashkuar kanë konfirmuar një rast…