Shpërthim në Siri, dhjetëra të vrarë

07 janar 2018 | 22:23

Të paktën tetëmbëdhjetë persona u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën në një shpërthim që ndodhi të dielën në Idlib, në veri-perëndim të Sirisë, njoftoi Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut.

Cak i sulmit ishte selia e fraksionit të opozitës në atë qytet, transmeton “Reuters”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Vendosja e laurës për pagesë në hyrje të Qendrës së…