Shqipëria nuk ndryshon pozicion në renditjen e re të FIFA-s

23 qershor 13:16

FIFA ka publikuar sot renditjen e re të kombëtareve.

Shqipëria nuk ka lëvizur nga pozita e 66-të, duke e mbajtur atë vend, pa ndeshjeve të qershorit.

Kuqezinjtë kanë barazuar me Islandën dhe kanë humbur 2:1 me Izraelin gjatë këtij muaji, por përkundër kësaj, nuk kanë lëvizur nga pozicioni i tyre.

Ndërkohë, Kosova ka shënuar ngritje për një pozicion dhe tani renditet në vendin e 106-të.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Britania e Madhe prezantoi një paketë të re sanksionesh financiare…