Sot mbahet ora letrare “Shqipet e mërgatës”

11 prill 2024 | 09:04

Nën patronatin e Presidencës, sot organizohet ora letrare: “Shqipet e Mërgatës”, organizuar në bashkëpunim me Lidhjen e Krijuesve Shqiptarë në Mërgatë, me rastin e Ditës së Dëshmorëve të Betejës së Koshares dhe ditës së rënies së heroit të Kosovës, Agim Ramadani.

Ngjarja zhvillohet në Bibliotekë Kombëtare në kryeqytet, duke filluar nga ora 12:00.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot mbushen 39 vjet nga vdekja e rapsodit të njohur…