Sot moti, 35 gradë celsius

05 korrik 08:42

Sot mbi vendin tonë, sipas Institutit Hidrometerologjik, do të mbajë mot me diell dhe temperatura të larta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-35 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi, kurse në fundjavë nga veriperëndimi me shpejtësi 1-9m/s.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Kosovës ka bërë me…