Sot në Teatrin Kombëtar shfaqet dokumentari për aktorin Blerim Peci

09 dhjetor 11:19

Nën patronatin e ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, sot, me rastin e njëvjetorit të vdekjes së artistit Blerim Peci, do të organizohet akademi përkujtimore.

Akademia përkujtimore mbahet në Teatrin Kombëtar të Kosovës, në orën 18:00.

Gjithashtu do të shfaqet edhe dokumentari për Beli “Përgjithmonë”, i realizuar nga RTK, në regji të Kastriot Kaqa Saqipi. 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë, në Ditën Ndërkombëtare kundër Korrupsionit…