Sot përkujtohet veprimtari Avdullah Rrustolli

09 janar 2018 | 11:07

Sot (e martë) bëhen gjashtë vjet nga vdekja e veprimtarit dhe ish të burgosurit politik, Avdullah Rrustolli, i cili ka qenë i dënuar me 12 vjet burgim për aktivitetet e tij patriotike, së bashku me veprimtarë të tjerë, në krye me Adem Demaçin.

Avdullah Rrustolli ka lindur më 15 shtator 1953 në Prishtinë dhe ka ndërruar jetë më 9 janar 2012.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Seanca për rastin “Toka” ku është paraqitur para trupit gjykues…