Sot, përpos shi me baltë në Kosovë, edhe erëra të fuqishme

01 mars 2024 | 08:01

Për të premten në Kosovë parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku priten edhe reshje lokale shiu, të cilat në zona të caktuara mund të jenë në formë të rrebesheve afatshkurtër, të shoqëruara me ndonjë vetëtimë dhe bubullimë.

Si pasojë e prezencës së pluhurit saharian, reshjet e shiut do të përcillen edhe me baltë.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 7 deri në 9 gradë C, ndërsa ato maksimale prej 12 deri në 15 gradë.

Siç njofton MeteoKosova era do të fryjë nga drejtimi i juglindjes, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme në Rrafshin e Kosovës, me shpejtësi prej 15-70 km/h! Ka mundësi të ketë dëme materiale në zona të caktuara.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri Albin Kurti përmes një postimi në "Facebook" ka treguar…