Spahiu pret që Amerika të zbutet me Sali Berishën

29 maj 09:36

Sali Berisha u rikthye kryetar partie pasi të dielën mori besimin e 40 mijë e 820 anëtarëve demokratë apo 93.4 për qind, duke u bërë kështu kryetar i Partisë Demokratike.

Kjo edhe pse ish-kryeministri i shpallur “non grata” nga Departamenti i Shtetit një vit më parë. Ky triumf në Kosovë po shihet si mesazh që ShBA-ja të zbutet.

Nexhmedin Spahiu, si analist politik, nuk përjashton mundësinë që 77-vjeçari të bëhet kryetar qeverie. Por Arben Fetoshi, profesor universitar, zhvillimet në PD i quan si lajm të keq për demokracinë.

Edhe kosovarët, dyshojnë se demokratët vepruan mirë me doktorin.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nga njëra anë konflikti mes Rusisë dhe Ukrainës, që nuk…