Specialja fton për intervistim ish-gjeneralin e UÇK-së Alush Agushin

04 shtator 11:44

Gjykata Speciale ka dërguar ftesë ish-gjeneralit të UÇK-së, Alush Agushi.

Lajmin e ka bërë me dije vëllai i tij përmes rrjetit social “Facebook”.

“Gjykata Speciale në përmbushjen e misionit të saj po i vazhdon thirrjet e të gjithë çlirimtarëve tanë, sot është ftuar në intervistim edhe gjeneral Alush Agushi (Mala), vëlla ashtu si ti dhe shumë çlirimtarë të tjerë do të triumfoni edhe përballë kësaj pa drejtësie, sepse kontributi juaj për vendin nuk ka të bëjë me kurrfarë krimi, misioni juaj ishte çlirimi i Kosovës!”, është shprehur Ramush Alushi.

Gjykata Speciale në përmbushjen e misionit të saj po i vazhdon thirrjet e të gjithë çlirimtarëve tanë, sot është ftuar…

Publiée par Ramush Agushi sur Vendredi 4 septembre 2020

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lionel Messi nuk do të largohet nga Barcelonës. Kështu raporton…