Studentët e Universitetit të Pejës dorëzojnë petecionin për bursa tek Veseli

17 janar 2018 | 22:04

Parlamenti Studentor i Universitet të Pejës “Haxhi Zeka”, i ka dorëzuar kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli petecionin e nënshkruar nga 1200 studentë për problemin e bursave.

Lajmi për këtë është bërë i ditur përmes një postimi në “Facebook” nga Parlamenti Studentor i këtij univeristeti.

Postimi i plotë pa ndërhyrje:

Sot gjatë dites bashkë me Sekretaren e PS Diellza Ukaj , antarin e PS njëkohësisht edhe nënkryetari për marrëdhënie ndërkombëtare, Ermir Çitaku dhe Kyetarin e Këshillit te Studenteve ne Fakultetin e Biznesit Patrik Nushi, dorëzuam peticionin me rreth 1200 nenshkrime ku zhvilluam disa takime mjaftë të rendesishme përfshirë ktu edhe me Kryetarin e Kuvendit të Kosoves dhe disa deputet të Kuvendit të Kosove ku edhe na përgezuam për inciativen dhe morëm mbështetje të pakontestueshme edhe nga Kryetari edhe nga deputetet.

Kërkesën e dorëzuam edhe te Kryeministri Ramush Haradinaj.

Te Ministri z Shyqiri Bytyqi-M.A.SH.T

Te Ministri z.Bedri Hamza-M.Financave.

Vlen të theksohet një lobim i jashtëzakonshem i ish liderit të USSH-së Ervin Shabani për permbushjen e plotë të kesaj kerkese, ku përmes tij arritëm ti bëjmë këto takime të rëndësishme.

Se shpejti puna dhe veprat tona do sjellin rezultat, ne nuk ndalemi!

Me respekt: Kryetarja e Parlamentit Studentorë, Kaltrina Arifaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas luftanijes anfib “Wasp”, SHBA-ja ka vendour të dërgojë tre…