Studentja me lot në sy i thotë profesorit: Ti më ke thënë a dëshiron të të bëj masazh?

22 prill 2024 | 14:52

Protesta e studentëve ka vazhduar edhe të hënën me kërkesën për shkarkimin profesorit të Universitetit të Prishtinës, Xhevat Krasniqi, i cili po akuzohet nga studentët për ngacmim seksual.

Studentët këtë të fundit nuk po e lejojnë të dal nga salla ku është mbajtur mbledhja e Këshillit të Etikës të Universitetit të Prishtinës.

Profesori Xhevat Krasniqi po akuzohet nga 27 studentë për ngacmim seksual.

Lëvizja Feministe Studentore për të disaten ditë me radhë po proteston para rektoratit të UP-së, e kësaj radhe në sallën e Administratës Qendrore të UP-së, ku edhe nuk lejuan daljen e profesorit nga salla. Aty më pas shihet se kanë hyrë edhe zyrtarët policorë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Canal+ dhe beIN përdorën teknologjitë e tyre 3D për të…