Superliga fillon me derbi

01 gusht 2018 | 13:45

Federata e Futbollit të Kosovës ka hedhur sot (e mërkurë) shortin për sezonin e ri të Superligës.

Edizioni 2018/2019 do të filloj me derbin në mes Feronikelit dhe Trepçës ’89, kurse kampionia aktuale e fillon mbrojtjen e titullit me ndeshjen ndaj KEK-ut. Ndërsa Prishtina do të përballet me Gjilanin.

Java e parë

Drita – KEK-u
Flamurtari – Ferizaj
Liria – Ballkani
Llapi – Drenica
Feronikeli – Trepça ‘89
Prishtina – Gjilani

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me ftesë të ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim…