Tahiri: Ende s’kemi ardhur në përfundim për rolin e EULEX-it pas qershorit

08 mars 10:33

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, në vizitën që i bëri Institutit të Mjekësisë Ligjore, ka folur edhe për mandatin e EULEX-it pas qershorit.

Ministri Tahiri ka theksuar se ende nuk kanë ndonjë marrëveshje se çfarë do të bëhet pas skadimit të mandatit të EULEX-it në qershor të këtij viti.

“Pa dyshim jemi në fazën e konsultimeve dhe ende nuk kemi ardhur në përfundim për rolin pas qershorit për EULEX-it. Dua t’i falënderoj për angazhimin dhe vullnetin për të ngritur kapacitetin e këtij institute. Angazhimi i EULEX-it ka qenë i madh. Në momentin kur do të kemi një marrëveshje, ne do ta publikojmë”, ka deklaruar Tahiri. (Ksp)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot shënohet 8 Marsi - Dita Ndërkombëtare e Gruas, e…