Tahiri: Shtetet e Quint-it duhej të kërkonin nga Serbia ta heq Kosova në Kushtetuta e saj

14 janar 17:12

Ish-zëvendëskryeministrja dhe ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka reaguar në lidhje me deklaratën e vendeve të Quint-it për kërkesën që Kosova ta lejojë mbajtjen e referendumit serb.

Tahiri në llogarinë e vet në “Facebook” ka shkruar se shtetet e Quint-it do të duhej të kërkonin  nga Serbia ta heq Kosova në Kushtetuta e saj.

“Shtetet e Quint-it u deshtë të kërkojnë nga Serbia që ta heq Kosovën nga Kushtetuta e saj, dhe jo t’i bëjnë presion Kosovës që të lejojë mbajtjen e referendumit të Serbisë në Kosovë!”, ka shkruar Tahiri.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mbrojtësi i majtë i Bayern Munich, Alphonso Davies, është lënë…