Taravari shpalos të gjithë emrat e ministrave të VLEN-it në kabinetin e ardhshëm qeveritar

11 qershor 2024 | 13:13

Arben Taravari nga koalicioni VLEN ka shpalosur disa nga emrat e funksionarëve që do të jenë në qeverinë e ardhshme.

Taravari, ka thënë se ai do të jetë Ministër i Shëndetësisë.

“Ministër i Ekologjisë do të jetë Izet Mexhiti. Ministër për qeverisje të mirë dhe transparencë do të jetë Arben Fetai, i cili është lindur dhe jeton në Bruksel, por do të kthehet në vend që të udhëheqë me ministrinë. Fatmir Limani do të jetë ministër i Politikës sociale. Ministër i Ekonomisë pritet sot të vendoset se cili do të jetë”, ka thënë Taravari për “Kanal5”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në faqet e “Gazzetta dello Sport” nuk mund të mungonte…