Të dielën zhvillohet “El Clasico”

19 prill 2018 | 14:00

Barcelona do të presë Real Madridin në “El Clasico” numër katër të sezonit, në “Camp Nou”, të dielën më 6 maj, në orën 20:45.

Të dyja ekipet do të kenë edhe tre ndeshje të tjera pas kësaj sfide dhe ka të ngjarë që Barça ta sigurojë titullin pikërisht kundër rivalëve historik. Kohët e fundit, trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, ka hedhur poshtë mundësinë që lojtarët e Real të duartrokasin në korridor futbollistët e Barcelonës, ashtu si ndodh me kampionët në Premier Ligë.

Barcelona fitoi 3-0 në “Bernabeu” në fazën e parë, ndërsa Madrid e mposhti Barçën në Superkupën e Spanjës me rezultatin e përgjithshëm 5-1.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në akademinë…