Të hënën fillon rinovimi i furnizimit me energji të ripërtërishme në ‘Soliterët e Ulpianës’

20 maj 13:35

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka bërë me dije se ka nënshkruar marrëveshjen e bashkëfinancimit me Millennium Foundation Kosovo për rinovimin dhe përmirësimin e furnizimit me energji të ripërtërishme në ndërtesat shumëbanesore, të njohura për qytetarët si ‘Soliterët e Ulpianës’.

“Lajm fantastik për banorët e lagjes “Ulpiana”! Punimet do të fillojnë të hënën”, ka shkruar Rama në llogarinë e vet në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish presidenti amerikan Donald Trump ka ofruar dje komentin e…