Tërmeti dridh Italinë

29 mars 08:13

Një tërmet i fortë goditi Italinë qendrore-jugore pak para mesnatës të së martës 28 mars. Ngjarja sizmike u regjistrua në orën 23:52 me epiqendër në Campobasso.

Tërmeti i fortë, me një magnitudë 4.8 të shkallës Rihter, u ndje qartë edhe në Napoli dhe në provincat e Italisë së Jugut.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Autoritetet italiane kanë shpallur në kërkim një djalë i cili…