Thaçi: Autostrada “Arben Xhaferi”, kryevepër

20 prill 2019 | 13:14

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” se edhe pak ditë na ndajnë nga përurimi i autostradës “Arben Xhaferi”.

“Një kryevepër tjetër për qytetarët tanë, e filluar në vitin 2014, me urën më të gjatë në rajon dhe me bukurinë e rrallë të bjeshkëve të Sharrit. Kjo është Kosova e re evropiane!”, ka shkruar Thaçi.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nga: Bardhyl Mahmuti Në këtë shkrim të shkurtër po evokoj…