Thaçi dekoron pas vdekjes shkrimtarin Ymer Elshani

24 korrik 2018 | 15:56

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka dekoruar me medalje, pas vdekjes, shkrimtarin e letërsisë për fëmijë, Ymer Elshani.

Thaçi me këtë rast ka thënë se Elshani dhe familja e tij u sakrifikuan për lirinë e Kosovës.

“Me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të Pavarësisë, pas vdekjes, e dekorova shkrimtarin e njohur të letërsisë për fëmijë, intelektualin dhe pedagogun, Ymer Elshani. Ai dhe familja e tij u sakrifikuan për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës”, është shprehur presidenti Thaçi.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i ka dërguar…