Thaçi dorëzon kopjen e deklaratës së pavarësisë në Bibliotekën e Kongresit amerikan

07 shkurt 18:28

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është duke qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ai atje ka ka dorëzuar një kopje të deklaratës së pavarësisë së Kosovë.

Image may contain: 7 people, people sitting and indoor

“Për dhjetëvjetorin e pavarësisë, sot kam dorëzuar një kopje të deklaratës së pavarësisë së Kosovës në Bibliotekën e Kongresit amerikan”, ka shkruar Thaçi në profilin e tij në Facebook.

Image may contain: 2 people

“Bashkë me shumë dokumente të rëndësishme botërore, deklarata e pavarësisë së Kosovës do të ruhet përjetësisht në vendin dhe shtetin, i cili dje mbështeti lindjen, derisa sot ruan ekzistencën e kësaj deklarate dhe shtetit tonë”.

Image may contain: 4 people, indoor

“Jemi të bekuar me miqësinë e përjetshme me popullin dhe shtetin amerikan”.

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing, suit, wedding and indoor

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Është mbajtur forumi i parë profesional akademik me temën: “Çështjet…