Thaçi e Pacolli takohen me William Walkerin

07 shkurt 16:07

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në ShBA, ku do të marrë pjesë në Lutjet e Mëngjesit në Uashington, është takuar me William Walkerin.

Ai ka thënë se është kënaqësi të bisedosh për të arriturat dhe aspiratat e shtetit të Kosovës me njerëzit që e kanë në zemër dhe punojnë për të, siç është William Walker.

“Në ShBA, Kosova ka shumë miq. Është kënaqësi të bisedosh për të arriturat dhe aspiratat e shtetit të Kosovës me njerëzit që e kanë në zemër dhe punojnë për të, siç është z. William Walker. Në prag të dhjetëvjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, e kujtojmë me mirënjohjen më të thellë angazhimin e tij për Kosovën, si në vitin 1999, ashtu edhe sot”, ka shkruar në llogarinë e vet në “Facebook” presidenti Thaçi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lideri i Partisë Socialdemokrate (SPD), Martin Schulz, pritet të marrë…