Thaçi: Kosova dhe Shqipëria pa vonesa duhet t’i hapin tërësisht kufijtë

05 qershor 17:53

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar në Tiranë me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Pas këtij takimi, Thaçi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se Kosova dhe Shqipëria pa vonesa duhet t’i hapin kufijtë, raporton “Epoka e re”

“Me Edin si çdoherë, pa protokoll, por bashkë për shqiptarët, Kosovën e Shqipërinë. Kosova dhe Shqipëria pa vonesa duhet t’i hapin tërësisht kufijtë dhe qytetarët tanë të lëvizin lirshëm kur të duan dhe kah të duan!”, ka shkruar Thaçi.

Presidenti Thaçi të premten gjatë ditës është takuar edhe me homologun e tij shqiptar, Ilir Metën.

Me Edin si çdoherë, pa protokoll, por bashkë për shqiptarët, Kosovën e Shqipërinë. Kosova dhe Shqipëria pa vonesa…

Publiée par Hashim Thaçi sur Vendredi 5 juin 2020

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ndeshja e madhe mes Përfaqësueses së Kosovës dhe asaj të…