Thaçi nderon me medalje presidenciale babain e vëllezërve Demaku

20 shkurt 14:10

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka dekoruar me Medaljen Presidenciale atdhetarin Haxhi Demaku.

Me këtë rast, Thaçi ka thënë se familja Demaku nuk ka kursyer asgjë për lirinë e Kosovës.

“Për kontributin e madh në luftën çlirimtare, me Medaljen Presidenciale sot e dekorova atdhetarin Haxhi Demaku. E gjithë familja e Haxhi Demakut nuk kursyen asgjë për lirinë e Kosovës, duke u vënë në mbrojtje të atdheut me tërë anëtarët e familjes dhe duke u bërë bazë e fortë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e vet në “Facebook”.

Haxhi Demaku, është babai i vëllezërve Demaku nga Drenasi.

/Epoka e re/

Image may contain: 2 people, people standing and indoorImage may contain: 4 people, people sitting, table and indoorImage may contain: 6 people, people standing

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në kuadër të projektit të USAID-it për komunat transparente, efektive…