Thaçi përforcohet me dy avokatë, njëri prej tyre ishte prokuror në rastin e Millosheviqit

21 prill 18:09

Ekipi mbrojtës i ish-presidentit Hashim Thaçi, është përforcuar me dy avokatë.

Fjala është për Albert Moskowitz dhe Peter Mccloskey.

Lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare të Gjykatës Speciale.

Peter Mccloskey ishte prokuror në Zyrën e Prokurorit të Gjykatës Penale Ndërkombëtare për ish-Jugosllavi.

Peter McCloskey ka qenë i përfshirë nga afër në ndjekjen penale të njëzet individëve të paditur nga Tribunali për krimet e kryera në Srebrenicë, duke përfshirë kasapin e Ballkanit, Sllobodan Millosheviçin, Radovan Karaxhiçin, dhe gjeneralin Ratko Mlladiç.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Senatori amerikan, Chris Murphy, ka mbajtur një adresim për media…