Thaçi priti në takim njoftues shefin e ri të EULEX-it, Wigermark

18 shkurt 17:01

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Korrektues të Kosovës,  Nehat Thaçi,  priti në takim njoftues shefin e ri të EULEX-it, Lars – Gunnar Wigermark.

Gjatë takimit, drejtori Thaçi e uroi Lars Gunnar Wigermark për detyrën e re dhe shprehu gatishmërinë e bashkëpunimit në të gjitha proceset e interesit të përbashkët mes EULEX-it dhe Shërbimit Korrektues të Kosovës.

Po ashtu, Thaçi  e njoftoi shefin e ri të EULEX-it për zhvillimet dhe të arriturat e deritanishme të SHKK-së, në veçanti mbi avancimin e SHKK-së në arenat ndërkombëtare, si anëtarësimin në Shoqatën e Burgjeve të Teksasit dhe në ICPA.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se…