Thaçi uron presidentin Erdogan dhe popullin e Turqisë për Ditën e Republikës

29 tetor 12:22

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar popullin turk dhe presidentin Rexhep Taip Erdogan për ditën e Republikës së Turqisë.

Thaçi në llogarinë e vet në “Twitter” ka shkruar se Kosova është krenare që Turqinë e ka vend mik dhe aleatë të ngushtë.

“Në emër të popullit të Kosovës, unë i uroj presidentit urimet tona më të mira për prosperitet presidentit Erdogan, qeverisë dhe popullit turk”, ka shkruar Thaçi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, gjatë…