Thaçi viziton ekipin e Kosovës: Pjesëmarrja në Lojëra Olimpike, fitore e madhe për shtetin

10 shkurt 2018 | 11:37

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është duke qëndruar në Peyong Chang ku po mbahen Lojërat Olimpike Dimërore.

Thaçi ka njoftuar se sot ka vizituar ekipin olimpik të Kosovës, duke i uruar suksese Tahirit.

“Në fshatin olimpik të Pyeongchangut, sot vizitova ekipin olimpik të Kosovës. Skiatorit kosovar, Albin Tahirit, i urova suksese në garat që do t’i zhvillojë në ditët e ardhshme. Vetë pjesëmarrja e tij dhe e Kosovës në Olimpiadë, është një fitore e madhe për shtetin tonë”, ka shkruar ai në profilin e vet në “Facebook”.

Ndryshe, Albin Tahiri do të garojë në pesë disiplina.

Image may contain: 2 people, people smiling, people standing

Image may contain: 8 people, people smiling, people standing, sky and outdoor

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka folur për vonesat…