Tomë Gashi: Kapja e shtetit brina nuk ka

29 maj 00:09

Avokati dhe përkrahësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Tomë Gashi, përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Kushtetuese ku i jep të drejtë dekretit të presidentit Hashim Thaçi.

Gashi ka thënë se kapja e shtetit brina nuk ka.

“Kapja e shtetit brina nuk ka!
Kapja e shtetit ka edhe Gjykate Kushtetuese!
Gjykata Kushtetuese sonte natën e vodhi votën e qytetarit të 6 tetorit 2019.
Zgjedhjet u vodhën!”, ka shkruar Tomë Gashi.

(Q.R / Epoka e re)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu e ka quajtur…