Torino e shkatërroi Sampdorian

04 nëntor 2018 | 16:55

Sampdoria ka pësuar një humbje të thellë në fushën e saj, pasi është mposhtur nga Torino me rezultat 1-4.

Andrea Belotti realizoi dy gola në këtë ndeshje, kurse nga një gol e shtuan Iago Falque dhe Armando Izzo, derisa për vendasit golin e vetëm e ka shënuar veterani Fabio Quagliarella.

Në ndeshjet tjera u arritën këto rezultate Parma – Frosinone (0-0) dhe Chievo – Sassuolo (0-2). Nga ora 18:00 takohen Bologna-Atalanta dhe nga ora 20:30 takohen Udinese – Milan.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për…