Torresi zëvendëson Sanen në City

16 korrik 15:01

Ferran Torres është një nga lojtarët më të rëndësishëm të Valencias që do të largohen këtë verë nga skuadra. Drejtuesit parashikojnë një revolucion me shumë prurje dhe largime të mëdha.

Pep Guardiola e shikon si zëvendësuesin e Sane, të larguar drejt Bayernit dhe ka marrë miratimin e lojtarit për ta transferuar në Premier Ligë.

20-vjeçari nuk ka pranuar të rinovojë kontratën që skadon vitin tjetër ndaj dhe Valencia është e detyruar ta shesë 30-40 milionë euro pavarësisht klauzolës prej 100 milionë euro të lojtarit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Modelja e njohur shqiptare, Arbenita Ismajli, ka bërë sërish që…