Tottenhami deklasoi Unitedin në “Old Trafford”

27 gusht 22:52

Tottenham Hotspur e ka deklasuar Manchester Unitedin, duke e mposhtur me rezultat 0-3.

Skuadra e Jose Mourinhos vazhdon me humbje në Premier Ligë, kurse anën tjetër “Spurs” vazhdojnë me fitore. Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll 0-0, kurse në fillim të pjesës se dytë mysafirët brenda dy minutave realizojnë dy gola nëpërmjet Harry Kane dhe Lucas Mouras.

Unitedi u mundua të rikthehet në lojë, por pa sukses e në anën tjetër Tottehami rezultati edhe golin e tretë dhe të fundit në ndeshje. Autor i golit ishte Moura në minutën e 84-të.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Banorët e fshatrave, Kelmend, Boletin e Zhazhë janë shprehur kundër…