Trashi: Duhet ta japim maksimumin për të arritur fitore ndaj Turqisë

10 tetor 11:38

Futbollisti Lorenc Trashi, ka thënë se Shqipëria duhet të jap maksimumin për të arritur fitore në ndeshjen ndaj Turqisë.

“Do të kemi një ndeshje të fortë sepse Turqia luan në shtëpinë e vet përballë publikut të vet. Duhet ta japim maksimumin tonë për ta arritur objektivin tonë që është fitorja sepse na jep shpresë për të parë më lart. Duhet t’i shfrytëzojmë pikat e dobëta të kundërshtarit, në ndeshje të tilla 2-3 shanse të jepen dhe ne duhet t’i shfrytëzojnë”, ka deklaruar Trashi.

Sfida mes Turqinë do të luhet ditën e premte në “Fenerbahce Ulker Stadium”, ndërkohë që tri ditë më pas kuqezinjtë do të luajnë me Moldavinë, edhe kjo një ndeshje mysafire.

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka përfunduar asfaltimi i rrugëve në fshatin Ngucat dhe një…