Treni përplaset me kamion, dy persona të lënduar

10 prill 10:53

Në orët e para të mëngjesit të së martës treni i linjës Shkodër-Vorë është përplasur me një kamion mallrash.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08.30 tek shinat e trenit në Pllanë të Lezhës, raporton “Top Channel”.

Në kamion kanë qenë përveç drejtuesit edhe dy persona të tjerë. Lëndime kanë pësuar drejtuesi dhe njëri nga pasagjerët.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një tërmet i magnitudës 4,6 tronditi Maçeratën në Itali. Tërmeti…