Trumpi paketon valixhet dhe largohet nga Shtëpia e Bardhë

20 janar 14:13

Presidenti Donald Trump po paketon valixhet për t’u larguar nga Shtëpia e Bardhë ku qëndroi për 4 vjet.

Mediet amerikane kanë raportuar se Trumpi së bashku me zonjën e parë, Melania Trump do të fluturojnë për në Palm Beach, Florida para se Biden të betohet si presidenti i ri.

Trumpi është presidenti i parë në 150 vjet që nuk do të marrë pjesë në inaugurimin e presidentit pasues.

Ndërkaq sot, presidenti i zgjedhur Joe Biden do të marr detyrën e presidentit të 46-të të ShBA-së në ceremoninë e inaugurimit.

Linku i videos:

https://www.facebook.com/watch/?v=407422477185608

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka…