Tuchel shpallet trajneri më i mirë për vitin 2021

17 janar 20:33

Thomas Tuchel është zgjedhur trajneri më i mirë për vitin 2021.

Shtëpia më e madhe e futbollit po e mban ceremoninë e ndarjes së çmimeve për vitin që lamë pas.

Trajneri i Chelseat e fitoi çmimin për trajnerin më të mirë, duke mposhtur kështu Roberto Mancinin dhe Pep Guardiolan.

Tuchel me Chelsean e fitoi Ligën e Kampionëve.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
FIFA ka dhënë emrin e lojtarit më të mirë mashkull…