U intervistua nga Specialja, kthehet në Kosovë ish-komandanti i UÇK-së

04 nëntor 13:33

Ish-komandanti i UÇK-së, Sadik Halitjaha është kthyer në Kosovë pas intervistimit nga Gjykata Speciale.

Ai atje është intervistuar në cilësinë e të dyshuarit, shkruan lajmi.net.

Kthimin e Halitjahës e kanë konfirmuar familjarë të tij përmes rrjeteve sociale.

Sa i përket zhvillimeve në Speciale, vlen të ceket se nesër (e shtunë) bëhen 2 vjet prej arrestimit të krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi.

Deri tash, secila kërkesë e tyre për mbrojtje në liri është refuzuar nga gjykata.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në një intervistë për revistën ushtarake hungareze “Honvedelem”, ish-komandanti i…