U19-shat ndahen baras me Austrinë

10 tetor 2018 | 18:45

Në ndeshjen e parë të ndeshjeve parakualifikuese për Kampionati Evropian, Përfaqësuesja e Kosovë U-19 ka luajtur baras pa gola në ballafaqim me Kombëtaren e Austrisë.

Ishte kjo një ndeshje e fortë, por gjithsesi futbollistët e Kosovës ishin më të mirë se një vit më parë kur Austria shënoi fitore minimale prej 1-0, ndërsa kësaj radhe nuk arritën më shumë se një barazim.

Ky barazim nuk është rezultat i keq duke marrë parasysh se Kosova i ka edhe dy ndeshjes, ku më 13 tetor takohet me nikoqirin Hungarinë dhe më 16 tetor me Slloveninë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka…